concept design

שיפוץ חסכוני – יש דבר כזה!

שיפוץ יסודי של הבית הוא לא משהו שעושים כל יום, ואם כבר עושים שיפוץ אנחנו שואפים לבצע אותו היטב.
אבל שיפוץ הוא עסק יקר והרבה אנשים מוצאים את עצמם מוותרים על החלום שלהם כדי לעמוד בתקציב. במאמר
הזה נספר לכם איפה אפשר לחסוך בעלויות וכיצד לקבל את ההחלטות הנכונות.

התכנון
התכנון הוא היסוד של השיפוץ, ועליו יקום וייפול התהליך כולו.

תקציב
הגדרת התקציב וכמה אתם יכולים או רוצים להשקיע בשיפוץ או בבנייה צריכה להיות מותאמת לתוצאה שאתם מצפים לה.
אחרי שהגדרתם את התקציב, חלקו את הסכום ל-4 חלקים: עלות חומרי הגמר, עלות הריהוט, עבודות השיפוץ, ציוד (מכשירי חשמל וסניטציה), וצריך לקחת בחשבון גם את עלות שירות ההובלות מכל חנות.

מעצבת /מתכננת פנים תכין לכם טבלתEXCEL ויכולה ליידע אתכם מראש מהו הסכום הנדרש לשיפוץ, ולעזור לכם לחלק תקציב לפי סדרי עדיפויות, תוך מתן הסבר על מקומות בהם ניתן לחסוך ומקומות שלא כדאי לחסוך בהם.

תכנית עבודה
הכנת תכניות עבודה היא החלק חשוב ביותר לתכנון השיפוץ ולמניעת הוצאות מיותרות. תכנית העבודה צריכה לכלול מדידה מדויקת של הבית, כולל פתחים, ושרטוט של הבית בקנה מידה מדויק, כולל סימוני שקעים, מפסקים וכו’. אם אינכם מסוגלים לייצר את השרטוט בעצמכם היעזרו באנשי מקצוע, אך כדי שעבודתם של בעלי המקצוע השונים תהיה מדויקת, התוכנית הזו חיונית.
בנוסף, אתם צריכים לחשב את כמות החומרים הנדרשת, וכן לבדוק ולהשוות הצעות מחיר שונות. לקחת תמיד את ההצעה הזולה ביותר זו טעות! חשוב לבחון לעומק את ההצעות כיוון שהצעות מחיר נמוכות במיוחד בדרך כלל מסתיימות בהוצאות נוספות על תיקונים. דרשו מאנשי המקצוע הצעות מחיר מפורטות, הכוללות את פירוט החומרים ועלותם ואת עלות העבודה.

רכישות

דלתות וחלונות
כאשר מדובר בחלונות, ובעיקר בדלתות, חשוב מאוד לבדוק את המפרט הטכני של המוצרים. פירושן של הצעות מחיר זולות יהיה בדרך כלל חיסכון באביזרים, בגומי, שילוב חלקי פלסטיק או איכות התקנה נמוכה שיכולה לפגוע גם במוצרים באיכות גבוהה. גם כאן – מוצרים זולים יתקלקלו מהר ובסופו של דבר יעלו לכם יותר.

חומרי גמר
דווקא בתחום חומרי הגמר לא תמיד ישנה התאמה בין המחיר לאיכות, וניתן למצוא חומרים איכותיים במחירים נמוכים. אם אינכם נעזרים במעצבת פנים תצטרכו להשקיע זמן וללמוד את השוק, אך זו השקעה משתלמת מאוד שתאפשר

לכם לחסוך לא מעט כסף ברכישת החומרים הנכונים.
הקפידו לחשב נכון את כמות הקרמיקה, הריצוף והפרקטים הנדרשת כי רוב החנויות אינן מקבלות עודפים בחזרה.
כשאתם עושים את החישוב, אל תשכחו לקחת בחשבון את פתחי החלונות והדלתות וכן את הפאנלים.
עזרה של מעצבת פנים מקצועית יכולה לקצר את התהליך בצורה ניכרת על ידי חישוב הכמויות עבורכם
והמלצה על הספקים המתאימים.

ריהוט
כאשר רוכשים פריטי ריהוט בסיסיים כמו מיטה, ארון בגדים וספה, שלא מחליפים לעיתים קרובות, חשוב להשקיע ברכישת פריטים איכותיים שיחזיקו מעמד שנים ארוכות. המטבח הוא סיפרו נפרד בפני עצמו, אך הוא חשוב לא פחות כמובן.
כדי לעשות את ההתאמה הטובה ביותר של הריהוט לחלל חשוב למדוד את הרהיטים והחלל בצורה מדויקת, ולבדוק כיצד הם נראים בקנה מידה נכון בתוכנית שיצרתם בתחילת התהליך, ואם אפשר – בהדמייה ממוחשבת. חשוב לזכור שבחנות הרהיטים נראים קטנים יותר וכי ברוב המקרים לא ניתן להחזיר לחנות הרהיטים.

קונספט עיצובי – דרך נכונה לחסוך
גם בחירת הקונספט העיצובי יכולה להשפיע רבות על העלויות. ישנם סגנונות שמחייבים יוקרה, כמו ארט-דקו למשל, או עיצוב בסגנון הייטק, הדורש שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ופתרונות חכמים המייקרים את הבנייה, וכך סגנונות הדורשים שילוב של חומרים טבעיים ויקרים כמו עץ או שיש ורהיטים מיוחדים. אם אתם עובדים עם תקציב מוגבל העדיפו סגנונות עיצוב חופשיים יותר כמו עיצבו סקנדינבי, לופט, מינימליזם, פיוז’ן ועוד.

מעצבת פנים – החיסכון הטוב ביותר
אם יש לכם יכולת לעבוד בצורה מסודרת ומדויקת וזמן ללמוד את השוק על בוריו, תוכלו לבצע את התהליך לבד, ללא הוצאות מיותרות. רוב האנשים אינם מסוגלים לעשות זאת ללא עזרה מקצועית, ופעמים רבות הם שבויים בתפיסה שגויה כי שכירת מעצבת תייקר את השיפוץ.

הרשו לנו לתקן את הטעות – עבודה עם מעצבת פנים מקצועית ובעלת ניסיון, שמכירה את השוק ואת הספקים, תחסוך לכם עלויות ניכרות בתהליך השיפוץ, וכמובן זמן יקר. מעצבת פנים תבצע עבורכם את השרטוטים הנדרשים, תפנה אתם לספקים הנכונים ותוודא כי תהליך השיפוץ כולו מתבצע בצורה הטובה ביותר האפשרית, ללא צורך בתיקונים או החלפת ציוד תוך זמן קצר בשל בלאי גבוה. עבודה עם מעצבת פנים היא החיסכון הטוב ביותר.

שתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
דילוג לתוכן